!!!NOVINKA!!!Brožura ENCAUSTIC kurz malování voskem; Nyní možnost objednání samostatné žehličky kreslící tužky a různých nástavců - více v sekci MATERIÁL

    Encaustická malby (počeštělý název je enkaustika) je ve světě velmi oblíbená technika, vyučuje se na výtvarných školách. V Německu existuje institut, který je zaměřen jen na encaustickou malbu. Je také mnoho výtvarných galerií, které mimo dalších obrazů nabízejí i oddělení encaustických obrazů. Já jsem se s touto malbou seznámila v Německu, maluji již několik let, ale spíš tak pro sebe a mé nejbližší. Nejsem výtvarník, ale prošla jsem základní školou jako učitelka matematiky a tělesné výchovy. Dlouhá léta jsem malovala hedvábí, absolvovala jsem kursy v Rakousku, vytvářela hedvábné doplňky, tkala gobelíny a v současné době vytvářím originální malované haleny pro plnoštíhlé a hodně se neustále učím encaustiku. Problém jsem měla hlavně se sháněním toho správného materiálu. U této tvorby maximálně odpočívám. V současné době mně ale postrčil dopředu internet, našla jsem Mezinárodní encaustickou galerii, kde jsou lidé z celého světa, člověk zde může diskutovat s lidmi, kteří se zabývají převážně enkaustikou a to již mnoho let a na profesionální úrovni. Mnozí z nich mají své prodejní galerie, kde nabízí hotové obrázky, kurzy ale i materiál. Mám zde již mnoho přátel z celého světa, vzájemně si komentujeme vložené malby, můžeme poprosit i o velmi kritické názory a jak víme hlavně kritika od odborníka, který to moc dobře umí, nás žene dopředu. V současné době mám některé obrázky na www.ao.cz , v mezinárodní encaustické galerii a současně vystavuji i s Volným sdružením jihočeských výtvarníků ( http://vsu-jc.ic.cz )
    V současné době jsem hledala dodavatele všech pomůcek na enkaustiku, a má snaha se podařila pro zajemce je vše v sekci materiál. Zájemcům nabízím základní pomůcky pro tvorbu a základní kurz Encaustiky.